ТРКАЛО ЗА ПОЛИРАЊЕ

Краток опис:

Материјал: еластична најлонска мрежа обложена со зрно

Тип: Испреплетено тркало со преклопување,

Цврстина: мека, средна, тврда, многу тврда

Големина: Може да се прилагоди според вашите барања.

Работни површини: нерѓосувачки челик, стандарден или легиран челик, обоени метали и легури, алуминиум, леано железо, титаниум, пластика.


 • Пристаниште за товарење:Кингдао
 • Цена:Ве молиме контактирајте со добавувачот за детали
 • MOQ:1000 парчиња
 • Услови на плаќање: TT
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Абразивно тркало за полирање

  Краток опис :

  Материјал: еластична најлонска мрежа обложена со зрно

  Тип: Испреплетено тркало со преклопување,

  Цврстина: мека, средна, тврда, многу тврда

  Големина: Може да се прилагоди според вашите барања.

  Работни површини: нерѓосувачки челик, стандарден или легиран челик, обоени метали и легури, алуминиум, леано железо, титаниум, пластика.

  Карактеристики:

  Создава униформни сатенски и антички завршетоци

  Густата, издржлива мрежа значи дека овие тркала може да се користат за мешање апликации.

  Апликација:

  Чистење, бришење, завршна обработка, отстранување на облогата

  Широко се користи во воздушната, одржувањето на растенијата, леарницата, автомобилската индустрија, производството на метали и бродоградилиштата.Лесно отстранување и чистење на делови со неправилна форма, цевки или делови од мувла.Сатенска завршна обработка на мали површини.Отстранување на бигор.Отстранување на трагите оставени од претходните операции и повторно завршување по виткање, заварување или обликување на сатенски калем.

  20190814173313 20190814173329 20190814173348 20190814173450


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  на