МОНТИРАНО ТРКАЛО ЗА КРАНИЦА

Краток опис:

Материјал: алуминиум оксид

Флап тркало поставено со алумина оксид, погодно за сите видови на внатрешни лак и заоблени површиниво секој помал дел.


 • Пристаниште за товарење:Кингдао
 • Цена:ве молиме контактирајте со добавувачот за детали
 • Услови на плаќање: TT
 • MOQ:100-1000 ЕЕЗ
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  МОНТИРАНО ТРКАЛО ЗА КРАНИЦА

  1

   

  Предност:

  Висока флексибилност.
  Високо отстранување на залиха поради агресивно обложено абразивно средство.
  Капаците се трошат рамномерно и без остатоци на површината на работното парче, изложувајќи свежо,
  остар абразивно зрно во секое време.
  Поради специјалната конструкција од лиено јадро, лицето на алатот може да се обработува многу блиску до рабовите и аглите.
  Препорачани апликации: Завршување, лесно бришење, чистење или подготовка за последователни третмани на мали или тешко достапни површини како што се внатрешните површини на цевките, цилиндрите, деловите со неправилна форма.
  Работни површини: нерѓосувачки челик, стандарден челик, легиран челик, алуминиум, титаниум, обоени материјали и легури, пластични материјали, стаклени влакна, гума, мермер, камен, бетон, дрво, кожа или кожа.

  2


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  на