ПЛОЧА ОД ФИБЕРСТАКЛ

Краток опис:

Материјал: фиберглас.

Примена: За правење дискови со флап.

Предност: Издржлив, пренослив, лесен за замена.

Најквалитетна ткаенина од фиберглас, одлична фенолна смола и галванизирани метални прстени.

Висок флексибилен капацитет, висока стабилност погодна за квалитетот на дискот со преклоп Најниска цена за намалување на цената на дискот со преклопување.


 • Пристаниште за товарење:Кингдао
 • Цена:ве молиме контактирајте со добавувачот за детали
 • Услови на плаќање: TT
 • MOQ:100-1000 ЕЕЗ
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  ПЛОЧА ОД ФИБЕРСТАКЛ

  8-1
  8

  Во согласност со ANSI кодот B7.1 и OSHA регулативите.Ние сме ЕДИНСТВЕНИОТ производител во Кина кој ја има целата технологија од извлекување на предива од фиберглас, извртување, ткаење, премачкување смола, сечење и пресување до готови фиберглас плочи.Спецификациите на плочите се како подолу, покриени со црна хартија или многу фини фиберглас фебрик или неткаен.Достапни се американски, британски димензии и метрички димензии, типот и големината може да се направат по потреба на клиентите.

  Се користи во производството на решетки.

  Големина

  Дијаметар (мм)

  Дупка (мм)

  Слоеви

  Тип

  Метален прстен

  46×10×6L×T27M2

  46

  10

  6

  Т27

  2

  54×10×6L×T27M2

  54

  10

  6

  Т27

  2

  70×16×6L×T27M2

  70

  16

  6

  Т27

  2

  88×16×6-7L×T27M2/M1

  88

  16

  6-7

  Т27

  2/1

  90×16×7-8L×T27/T29M2/M1

  90

  16

  7-8

  Т27/Т29

  2/1

  92×16×7-8L×T27/T29M2/M1

  92

  16

  7-8

  Т27/Т29

  2/1

  94×16×7-8L×T27/T29/T26M2/M1

  94

  16/22.3

  7-10

  Т27/Т29

  2/1

  105×22,3×7-10L×T27/T29/T26M2/M1

  105

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

  107×22,3×7-10L×T29/T27M2/M1

  107

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

  115×22,3×7-10L×T27/T29M2/M1

  115

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

  117×22,3×7-10L×T27/T29M2/M1

  117

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

  145×22,3×7-10L×T27/T29M2/M1

  145

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

  165×22,3×7-10L×T27/T29M2/M1

  165

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

  171×22,3×7-10L×T27/T29M2/M1

  171

  22.3

  7-12

  Т27/Т29

  2/1

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • на