БРЗА ПРОМЕНА НА MINI FLAP DISC

Краток опис:

Работа на заварени шевови, бришење, мешање, полирање, отстранување на 'рѓа, леење за чистење.

Добри се и за мелење контурирани и неправилни површини.


 • Пристаниште за товарење:Кингдао
 • Цена:ве молиме контактирајте со добавувачот за детали
 • Услови на плаќање: TT
 • MOQ:100-1000 ЕЕЗ
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  БРЗА ПРОМЕНА НА MINI FLAP DISC

  6-1
  6-2

  Материјал: керамика и цирконија, алуминиум оксид

  Спецификации: Екстремно брзо се менува, За електрични алати, Подлога: Најлон

  Се користат на дрвени или метални апликации, а исто така се добри и за мелење контурни и неправилни површини.
  Карактеристики: Може брзо да ги менува абразивните и керамичките материјали за ефикасност при ракување со деловите. Низок шум, пријателски при работа и брзо менување.
  Мини-преклопните ножеви можат да ги отстранат брусите, да ги чистат заварите и прскањата за заварување, да отстрануваат и полираат дрво или метал, итн. Има карактеристики на низок шум, едноставна и брза работа.

  ГОЛЕМИНА

  ГРИТ

  MAX/PPM

  ТИП

  2″

  36#---600#

  20.000

  Р/С

  3″

  36#---600#

  20.000

  Р/С

  6-3

  ПЛАСТИЧНА ПЛОЧА ЗА МИНИ ФАП ДИСКИ ГОЛЕМИНА: 2″–3″


 • Претходно:
 • Следно:

 • на