БРЗА ПРОМЕНА НА ДИСК ЗА ШИРКАЊЕ

Краток опис:

Дисковите за брусење се произведуваат со користење на врвно зрно на тешка крпа.

Подлога: Пластични или метални копчиња за брзо менување на дискот.

Абразивно зрно: алуминиум оксид / цирконија алумина / керамичка песочна ткаенина


 • Пристаниште за товарење:Кингдао
 • Цена:ве молиме контактирајте со добавувачот за детали
 • Услови на плаќање: TT
 • MOQ:100-1000 ЕЕЗ
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  БРЗА ПРОМЕНА НА ДИСК ЗА ШИРКАЊЕ

  20190814173555
  20190814173608
  20190814173717
  20190814174634
  20190814174644
  20190814173711
  1 (2)
  5

  За употреба на сите видови јаглероден челик, обоени метали (алуминиум, бакар, месинг)нерѓосувачки челик и други легури.

  За отстранување на материјалот;Отстранување на гребенот;Мелење заварување;Естетско завршување;Отстранување на 'рѓа, корозија,
  излезни бруси, бои и топлинска промена на бојата.

  Материјал: абразивна крпа + брава;погоден за полирање на сите видови јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум и други легури.Отстранување на гребенот, мелење заварување, завршна обработка, елиминирање на термичката промена на бојата.Се користи за мелење и полирање на авиони, автомобилски, бродови и други индустрии.

  ГОЛЕМИНА

  ГРИТ

  MAX/PPM

  ТИП

  1″

  24#---600#

  30.000

  R/S/P

  1-1/2"

  24#---600#

  30.000

  R/S/P

  2″

  24#---600#

  30.000

  R/S/P

  3″

  24#---600#

  25.000

  R/S/P


 • Претходно:
 • Следно:

 • на